Haberler

08 Aralık 2016

Moğolistan’da Sporcuları Yetiştirme Merkezi’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan’da Ölgiy Güreşçileri Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Genç Sporcuları Yetiştirme Merkezi’ne donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda spora ve sporcuya yönelik gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Moğolistan’da Ölgiy Güreşçileri Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Genç Sporcuları Yetiştirme Merkezi’ne donanım desteği verildi.

Proje açılış töreni TİKA Ulanbator Koordinatörü Veysel Çiftci, Moğolistan Bayan-Ölgiy Milletvekili Murat Daukey, Moğolistan Yönetim Akademisi Rektörü Zülfikar Sarkit, Ölgiy Güreşçileri Derneği Başkanı Aydos Habiden, Bayan-Ölgiyli sporcular, işadamları ve vatandaşlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TİKA Ulanbator Koordinatörü Veysel Çiftci, projenin açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada, 1994 yılından bu yana Moğolistan’da faaliyet gösteren TİKA hakkında bilgi vererek, sağlıktan eğitime, tarım, turizm, ulaştırma alt yapısına varıncaya kadar birçok alanda projeler gerçekleştirdiklerini ve Moğolistan’a yönelik bu alanlarda projelerinin devam edeceğini belirtti. Söz konusu projenin gerçekleştirilmesinde temel neden genç sporcuların idman yapabileceği bir ortamı sağlamak ve uluslararası yarışmalarda Moğolistan’ın adını duyuracak sporcuları yetiştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Bu merkezde yetişen genç sporcuların uluslararası yarışmalarda başarılı olacağına inandığını belirten Çiftci, TİKA’nın Türk-Moğol halkları arasında gönül köprüsü olduğunu ve mezkûr merkezde idman yapan genç sporculara ve dernek yetkililerine başarılar diledi.

Ölgiy Güreşçileri Derneği Başkanı Aydos Habiden ise, maddi sıkıntılardan dolayı yapamadıkları merkezin donanımının gerçekleştirilmesine katkı sağlayan başta TİKA olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

Sonraki Haber

Ukrayna’da Yeraltı Servetleri Sergi Salonuna Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna Bilimler Akademisine bağlı Ulusal Bilimsel Doğa Müzesinde bulunan Ukrayna’nın Yeraltı Servetleri Sergi salonuna tadilat ve donanım desteği sağlandı. TİKA, Ukrayna Bilimler Akademisine bağlı Ulusal Bilimsel Doğa...