Haberler

30 Nisan 2020

TİKA’dan Arakanlı Müslümanlara Kovid-19 ile Mücadelelerinde Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde bulunan kamplar bölgesinde Kovid-19 ile mücadele eden Arakanlı mültecilere 5.000 hijyen paketi dağıttı.

Geçmişte yaşanan şiddet olaylarının en sonuncusu olan 25 Ağustos 2017’den itibaren Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların gıda, sağlık, barınma gibi ihtiyaçları için bugüne kadar çok sayıda yardım dağıtan ve tesis kuran TİKA, Kovid-19 salgının da ortaya çıkmasıyla Arakanlı Müslümanlara hijyen malzemelerinden oluşan 5 bin yardım kolisi dağıttı.

Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde bulunan ve 750 bin mültecinin yaşadığı kamplar bölgesinde gerçekleştirilen dağıtıma, TİKA saha asistanları ve Arakanlı gönüllüler katıldı. Dağıtılan hijyen paketleri; yüz maskesi, sabun, antiseptik jel, çamaşır sabunu, çamaşır deterjanı, bulaşık sabunu, diş macunu ve temizlik bezi gibi malzemeden oluşuyor.

TİKA, Myanmar’da 25 Ağustos-15 Eylül 2017’de Arakanlı Müslümanlar için 150 tonluk insani yardım malzemesini, botlarla Maugdaw bölgesinde dağıtımı yapacak yetkililere teslim etmiş ve yaklaşık 10 tonluk insani yardım malzemesi de helikopterlerle doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Etiyopya’da Yerinden Edilen Ailelere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin Oromiya eyaletinde yerinden edilen kişilerin bulunduğu Gelan Kampı’nda kalan 820 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıttı. Kamptaki dağıtım törenine Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp...