Haberler

13 Temmuz 2021

TİKA’dan Sudan’da “15 Temmuz” Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Doğu Afrika ülkesi Sudan’ın başkenti Hartum’da, Anadolu Ajansının (AA) fotoğraflarından oluşan "15 Temmuz-Türkiye Geçilmez" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığınca düzenlenen fotoğraf sergisinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'da yaptığı darbe girişimi anlatıldı.

Açılışa Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, TİKA Hartum Koordinatörü Bilal Özden, Türk vatandaşları ve Sudanlılar katıldı.

TİKA Hartum Koordinatörü Özden, burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin, milletin onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde bozguna uğratıldığını belirterek "Demokrasimize ve milli iradeye karşı bu ve benzeri girişimler konusunda toplumsal hassasiyetin devamı ve hafızanın taze tutulması amacıyla bu fotoğraf sergisini düzenledik. Bu sergiyle farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Sergi önümüzdeki günlerde TİKA tarafından, dünyanın 86 ülkesinden öğrencinin eğitim gördüğü Hartum’daki Uluslararası Afrika Üniversitesinde de açılacak.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kuzey Makedonya'da Arıcılığa Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Makedonya'da Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında ülkenin doğusundaki Lozova Belediyesinde bünyesindeki arıcılara bal üretim ekipmanı desteğinde bulundu. TİKA tarafından Kumanova (Rahmanlı, Güreler), Lozova (Dorfulu),Karbintsi (Radanya), İştip (Penuş)ve Konçe bölgelerinden arıcılara...