Haberler

16 Aralık 2020

TİKA’dan Tacikistan’da Modern Fuarcılığa Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Tacikistan’a 800 m2’lik Modern Fuar Standı desteğinde bulundu.

Proje kapsamında teslim edilen fuar stantları ile ulusal ve uluslararası düzeyde her türlü fuar ve serginin gerçekleştirilebileceği 60’tan fazla stant kurulabilecek. Modern yapıdaki fuar stantlarının uzun yıllar Tacikistan şirket ve kurumlarına hizmet vermesi düşünülüyor.

Stantların teslimi töreni; Tacikistan Cumhuriyeti Başbakan Birinci Yardımcısı Davlatali Said, Tacikistan Cumhuriyeti Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Şerali Kabir, Türkiye Cumhuriyeti Duşanbe Büyükelçiliği Yetkilileri, TİKA Tacikistan Koordinatörü İbrahim Erbir ve Tacikistan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Camşed Cumahonzoda’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Teslim töreninde konuşan TİKA Tacikistan Koordinatörü İbrahim ERBİR; “Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştirilen proje, Türkiye ve Tacikistan arasındaki ticaretin artmasına katkı sağlayacaktır. Gerçekleştirilecek birçok uluslararası fuar ile ülkenin potansiyeli harekete geçirilecek ve ülkenin etkin tanıtımı katkı sunulacak. Aynı şekilde proje ile prestijli faaliyetlerin yapılmasına imkân sağlanarak, ülkedeki firmaların rekabet gücü artacak; orta ve uzun vade ise ülke ekonomisine, istihdama ve yatırım imkânlarının artmasına fayda sağlayacaktır.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bosna Hersek’e Arama Kurtarma Aracı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Acil Durum ve Afet Müdahale Eğitimleri Programı (ADAMEP) ​ kapsamında Saraybosna Novi Grad Dağ Arama Kurtarma Birliğine tam donanımlı arama kurtarma aracı desteğinde bulundu. Türkiye'nin arama kurtarma alanındaki tecrübelerinin diğer...