Haberler

30 Mart 2021

TİKA’nın Desteği ile "Evlatlarımız Tek Yürek 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi Programı" düzenlendi

Türk, Azerbaycanlı, KKTC'li, Suriyeli Türkmen ve Iraklı şehit askerlerin çocuklarının katılımıyla "Evlatlarımız Tek Yürek” adlı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi programı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Ankara’da gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’in manevi şahsını yaşatmak için kurulan Vatan Yıldızları Vakfı tarafından düzenlenen “Evlatlarımız Tek Yürek” adlı program, farklı coğrafyalarda yaşayan Türk çocuklarını Ankara’da buluşturdu.

Şehitlerimizin anısını yaşatmak ve şehit çocuklarına moral desteği sağlamak amacıyla düzenlenen ve iki gün süren etkinlikte şehit çocukları, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Milli Mücadele Sergisi, Cumhuriyet Müzesi ve Anıtkabir gibi Ankara’nın önemli tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen anma töreni ise, şehit ailelerinin katılımıyla Musa Göçmen Senfoni Orkestrası Konser Salonu'nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma töreni, yapılan konuşmaların ardından Musa Göçmen Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen Yemen Türküsü, Hey On beşli ve Tuna Nehri türküleri ile son buldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna Emniyet Personeline Çevrimiçi Siber Suçlar Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Ukrayna Devlet Araştırma Bürosu Ana Soruşturma Departmanı teşkilatı personeline “Siber Suçlar Soruşturma Teknikleri Eğitimi” verildi. T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, dost ve kardeş...