Haberler

16 Kasım 2016

Tacikistan İbn i Sina Tıp Üniversitesi Tedavi ve Teşhis Merkezi Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de bulunan Abuali İbn-i Sina Devlet Tıp Üniversitesi Tedavi ve Teşhis Merkezi Kliniği’nin tadilatı gerçekleştirdi.

TİKA, Tacikistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu çerçevede Tacikistan genelinde sağlık alanında önemli projelere imza atan TİKA, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de bulunan Abuali İbn-i Sina Devlet Tıp Üniversitesi Tedavi ve Teşhis Merkezi Kliniği’nin tadilatı gerçekleştirdi.

1939 yılında kurulan Üniversite tıp alanında Tacikistan’ın en büyük üniversitesi olma özelliğini taşıyor. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği ve Tıp Yöneticiliği branşlarında 732 akademik personel ile 8.812 öğrenciye eğitim sağlayan üniversite hastanesinde yılda 18.000 hasta tedavi görüyor.

TİKA, Üniversite bünyesinde hizmet veren ve uzun yıllardır tadilatı yapılmayan Tedavi ve Teşhis Merkezi’nin hasta odaları ve ortak kullanım alanlarını yeniledi. Yenilenen Merkezin açılışında konuşan Tacikistan İbn-i Sina Tıp Üniversitesi Rektörü Gulzoda Mahmadşoh TİKA’nın Tacikistan genelinde sağlık alanında gerçekleştiği projeler için Türkiye halkına teşekkür etti. Mahmadşoh, Tacikistan halkının yenilenen Merkezde daha sağlıklı şartlarda hizmet alacağını ve tıp eğitimlerinin niteliğinin artacağını belirtti.  

Sonraki Haber

Türk Milletinin Büyük Yüreği İhtiyaç Duyulan Her Yerde Atıyor

Pakistan ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a refakat eden Emine Erdoğan, İslamabad'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen “Engelleri Aş, Hayata Tutun” programı kapsamında yeni doğan ünitesi ve akülü engelli aracı teslim törenine...