Haberler

28 Mayıs 2024

KKTC’de Açılan Azerbaycan Uluslararası Kültür Merkezi’ne TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) açılan Azerbaycan Uluslararası Kültür Merkezi bünyesinde Robotik Kodlama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

TİKA ve Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti tarafından Girne, Lapta’da kurulan “Azerbaycan Uluslararası Kültür Merkezi” düzenlenen resmi törenle hizmete açıldı.

Törende Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Ulusal Önderi Haydar Aliyev’in büstü ile “Yüreğimizdeki Azerbaycan” fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca “Türkiye-Azerbaycan-KKTC İlişkilerinin Geleceği” konulu konferans düzenlendi.

Merkezin açılış törenine KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Azerbaycan-KKTC ve Türkiye-KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu başkan ve milletvekillerinin yanı sıra bakanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış kapsamında 2023 yılının sonunda TİKA’nın desteği ile kurulan Robotik Kodlama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgi verildi.

Sonraki Haber

TİKA, Afganistan'da Bamyan Üniversitesi İçin Kütüphane İnşa Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'da Bamyan Üniversitesi için inşa edeceği kütüphanenin temelini attı. TİKA'nın Afganistan'daki kalkınma projelerine verdiği destek sürüyor. TİKA Kabil Ofisi, Bamyan vilayetinin tek üniversitesi olan ve kütüphanesi bulunmayan Bamyan...