Haberler

28 Mart 2024

TİKA Ramazan Ayının Bereketini Somali’de Yetim Çocuklarla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında 150 yetim çocuğun barındığı Mogadishu Orphanage Center Yetimhanesinde iftar programı düzenlenerek bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı.

Somali’de uzun yıllardır yaşanan iç savaş, terör ve kuraklık gibi istikrarsızlıklar sebebiyle çok sayıda bakıma muhtaç ve sahipsiz yetim çocuk bulunuyor.

Büyük çoğunluğu iç savaş ve terör sebebiyle yetim kalan ve yaşları 3 ila 17 arasında değişen 150 erkek çocuğunun barınma ve eğitim ihtiyaçları, Mogadishu Orphanage Center Yetimhanesinde karşılanıyor.

TİKA, Somali’deki farklı yetimhanelerde düzenlediği “Ramazan Programları” ile iftar yemekleri düzenleniyor, bayramlık hediye dağıtımları gerçekleştiriyor.

Bugüne kadar 600’e yakın yetim çocuğa bayramlık kıyafetler temin eden TİKA, Ramazan ayı süresince Somali’de 1000’den fazla çocuğun yanında olmaya devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA, Afganistan'da İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da yetimlerin katıldığı iftar programı düzenlendi. TİKA, Ramazan ayı programları kapsamında dar gelirli ailelere yönelik gıda dağıtımlarını Afganistan'daki sürdürüyor. Başkent Kabil, Kapisa ve Nuristan'daki 4 yetimhanede 1500...