Haberler

01 Nisan 2024

TİKA Sırbistan’da, 1600 Aileye Ramazan Paketi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Ramazan ayı dayanışma programı kapsamında Sırbistan’ın 20 ayrı noktasında 1600 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıtımı yapıldı.

Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da TİKA tarafından Sırbistan’daki ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Sırbistan’ın güneyinde yer alan Sancak ve Preşevo bölgeleri başta olmak üzere başkent Belgrad, orta Sırbistan ve kuzeyde yer alan Voyvodina bölgelerinde gıda paketi dağıtımı yapılarak ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan sevincine ortak olundu.

Ramazan ayı boyunca Sancak, Preşevo, Voyvodina bölgelerinde ve Belgrad, Novi Sad, Mladenovac, Smederevo, Kostolac, Prokuplje şehirlerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan gıda paketlerinin dağıtımına ilk olarak Novi Pazar’dan başlandı.

Sırbistan’ın muhtelif bölgelerinde yapılan dağıtımların ardından son olarak Belgrad’ın Zemun semtinde gerçekleştirilen gıda paketi dağıtımı, T.C. Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ülkemizin yardım elinin TİKA’nın destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasından ve Ramazan bereketini buradaki insanlarla paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükelçi Aksoy, Belgrad’da gerçekleştirilen gıda paketi dağıtımında Müslüman ailelerle bir araya geldi.

Sonraki Haber

Benin’de İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Benin'de Ramazan ayının manevi atmosferini yaşamak ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla gıda kolisi dağıtımı ve iftar programı gerçekleştirdi. TİKA ve Beninli Müslüman Öğrenciler Derneği iş birliğinde...