Haberler

29 Nisan 2024

TİKA ve Yeryüzü Doktorları Derneği Afganistan’da Şifa Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Yeryüzü Doktorları Derneği iş birliğinde, Türk doktorlardan oluşan gönüllü sağlık ekibi tarafından Afganistan’da, çocuk dahiliye ve çocuk cerrahisi branşlarında 80 muayene ve 34 ameliyat gerçekleştirildi.

TİKA ve Yeryüzü Doktorları Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen sağlık projesi kapsamında, mevcut imkanlarla tedavi edilemeyen hastalara yardım eli uzatılarak yerel sağlık çalışanlarına tecrübe paylaşımında bulunuldu.

17 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen program kapsamında, Kabil Atatürk Çocuk Hastanesinde 80 muayene ve 34 ameliyat gerçekleştirildi. Hastaların ameliyat ve muayenelerinde kullanılacak olan tıbbi cihaz malzemeleri de temin edilerek hastaneye teslim edildi.

Program hakkında bilgi veren Türk doktorlar, zorlu bir süreci geride bıraktıklarını ama hastalara sağlık hizmeti ulaştırabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan’da Sağlık Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Moğolistan’ın kırsal bölgelerinde sağlık altyapısının iyileştirilmesi amacıyla Hovd vilayetinin 17 ilçe sağlık merkezinde hastalara sağlıklı yemek verilebilmesi için mutfak ekipmanları temin etti. Hovd vilayeti, başkent Ulanbator’dan 1500 km...