Haberler

18 Mart 2024

TİKA’dan Şili’de 400 Aileye Gıda Paketi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenen As-Salam Camii’nde toplamda 400 adet gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Şili’nin başkenti Santiago’da bulunan ve ülkede yaşayan Müslüman azınlığın en büyük ibadethanesi olan As-Salam Camii’nde 200 adet; Rabbani Maneviyat ve Kültür Merkezinde 200 adet olmak üzere toplamda 400 adet gıda kolisi hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

TİKA ve Türkiye’nin Santiago Büyükelçiliği iş birliğinde aralarında Şili, Filistin, Pakistan, Lübnan ve Afganistan gibi farklı ülkelerden bir araya gelmiş Müslümanlara gıda kolileri dağıtıldı.

Kolilerin teslim edildiği Şili İslam Merkezi ile Şili Rabbani Merkezi yetkilileri Türkiye halkına ve kurumlarına teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Bosna Hersek'teki 1.600 Aileye Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı boyunca Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere toplam 30 tonluk gıda yardım paketleri hazırlandı. Bosna Hersek genelinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak gıda yardımı dağıtımı...