Haberler

19 Temmuz 2024

Türk Doktorlar Afrika’da Şifa Dağıtmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Tüm Afrika’nın Dostları Derneği (TADD) iş birliğinde Burundi’de ağız ve diş sağlığı organizasyonu gerçekleştirildi.

Gönüllü Türk hekimler tarafından Burundi’nin Gitega ve Bujumbura şehirlerinde 900’ün üzerinde hastaya ücretsiz diş tedavi hizmeti verildi.

Organizasyon kapsamında başta çocuklar olmak üzere hastalara ücretsiz diş fırçası ve macunu dağıtıldı. Hastalara ayrıca ağız ve diş bakımı konusunda eğitimler verildi.

Burundili diş hekimleri ve hemşireler de Türk doktorlar tarafından yürütülen çalışmalara katılarak tecrübelerini artırma ve bilgilerini güncelleme imkânı buldu.

“BURUNDİ SAĞLIK SİSTEMİNE BÜYÜK KATKI”

Programın kapanışında, Burundi Devlet Televizyonu (RTNB) başta olmak üzere Burundi medyasının geniş katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Bonne Action Vakıf Koordinatörü Aimable Nsindayikengera, TİKA’ya, Türkiye Cumhuriyeti Bujumbura Büyükelçiliği’ne ve TADD’a teşekkürlerini sunarak, organizasyonun Burundi sağlık sistemine çok büyük bir katkı sağladığını ve özellikle başka türlü tedavi ümidi bulunmayan yoksul insanlar için çok anlamlı olduğunu vurguladı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Özbekistan’da Sürdürülebilir Tarımsal Kalkınmaya Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Özbekistan’da fideciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilir tarım yöntemlerin yaygınlaştırılması amacıyla Özbekistan Çiftçiler, Ziraatçılar ve Bahçe Sahipleri Konseyi iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile damla sulama sistemli sera, çapa makinesi,...