Duyurular

21 Eylül 2011

“8. Dünya Evcil Çiftlik Hayvan Genetik Kaynaklarının Korunması ” Konferansı

21-09-2011

İki yılda bir dünyanın çeşitli kıtalarını temsil eden farklı bir ülkede gerçekleştirilen “Dünya Evcil Çiftlik Hayvan Genetik Kaynaklarının Korunması” çalışmalarına ilişkin Konferansın sekizincisi bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilecektir.

T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ve Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü işbirliği ile Tekirdağ’da, 4-8 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan konferansa, çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının iştirak etmesi beklenmektedir. Konferansta, ülkemizin bu alandaki bilgisinin ve tecrübesinin paylaşılmasının yanı sıra, yerli evcil çiftlik hayvan ırklarımızın daha iyi tanıtılması amaçlanmaktadır.

TİKA’nın faaliyet alanında yer alan Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Afganistan, Karadağ, Kosova, Moldova, Bosna-Hersek, Gürcistan, Ukrayna, Tacikistan, Sudan, Özbekistan, Arnavutluk, Moğolistan, Makedonya, Etiyopya, Filistin, Sırbistan, Suriye, Senegal, Pakistan ve Türkmenistan’dan uzmanların konferansa katılması beklenmektedir.

TİKA’nın koordinasyonunda hazırlanan bu konferansın söz konusu uzmanlara faydalı olacağı düşünülmektedir.
 

Sonraki Haber

Kenya'da Pwani Üniversitesi'ne Yabancı Dil Laboratuvarı Kuruldu

Kenya'da Pwani Üniversitesi'ne Yabancı Dil Laboratuvarı Kuruldu