Duyurular

03 Aralık 2011

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam Iı. Girişimcilik Zirvesi Girşimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem Toplantısına Katılmak Üzere İstanbul'a Gitti.

3-6 Aralık 2011 tarihlerinde  düzenlenmesi planlanan Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Gündem” konulu zirve Türkiye’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Başbakanlk koordinasyonunda İstanbul’da başladı.

Zirve, ABD’nin ev sahipliğinde 26-27 Nisan 2010 tarihlerinde Washington D.C.’de düzenlenen “Girişimcilik Zirvesi’nin devamı niteliğini taşımaktadır. Birinci zirvenin temel amacını ABD ile çoğunluğu Müslüman olan ülkeler ve diğer Müslüman topluluklardaki iş dünyaları ve girişimcileri arasındaki bağları derinleştirmek oluşturmuştur. Bu bağlamda ilk zirveye, Fas’tan Endonezya’ya, Uganda’dan Kazakistan’a, Fransa’dan Hindistan’a kadar 59 ülkeden 275 Müslüman girişimci katılım sağlamıştır.

İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilen ikinci zirvenin amacı kültürler arası yakınlaşma ve sürdürülebilir kalkınma için girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, girişimcilerarası küresel işbirliğinin desteklenmesi ve başarı örneklerinin paylaşılmasıdır. Bu doğrultuda, zirveye tüm ülkelerden katılım sağlanması için özel bir çaba sarf edilmiştir. Zirve, girişimciliğin küresel boyutta ele alınacağı bir aşamaya ulaşarak katılımcıların çok geniş bir yelpaze oluşturan akranlarıyla bağlantı kurmalarına imkân sunmakta ve bu sayede girişimcilik ekosistemine küresel boyutta eşsiz bir katkı sağlamaktadır. Zirveye, girişimcilik ile ilgili dünyanın önde gelen yatırımcı, finansör, girişimci, NGO temsilcileri, akademisyenler katılmıştır.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın  ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Bidden’in açılış konuşmaları ile başlayan zirveye Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam da katılmıştır.
.

Sonraki Haber

Ekvador Çevre Bakanlığı Uzmanlarına Eğitim

Ekvador Çevre Bakanlığı Uzmanlarına Eğitim