Duyurular

08 Eylül 2011

Uluslararası Tarım Kursları

08-09-2011
Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren “İzmir-Menemen Uluslararası Tarımsal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi” işbirliğinde ülkemizin tarımsal alanda sahip olduğu bilgi ve tecrübelerin paylaşılması amacıyla kurslar düzenlenecektir. Yapılması planlanan kurslarda hedef küresel gıda krizinin etkisini asgari düzeye indirmektir.

İlgili kursların 12–17 Eylül 2011 tarihinde “Elma ve Kiraz Yetiştiriciliği”, 19–24 Eylül 2011 tarihinde “Hasat Sonrası Fizyoloji ve Teknolojisi”, tarihinde 03–07 Ekim 2011 “Organik Tarım” ve 10–14 Ekim 2011 tarihinde “Sebze Yetiştiriciliği” konularını kapsayacak şekilde düzenlenmesi planlanmıştır.

Tarımsal kalkınmanın dünya kamuoyunda yankı bulduğu bir dönemde TİKA Başkanlığı faaliyet alanında yer alan Azerbaycan’dan, Kazakistan’dan, Kırgızistan’dan, Türkmenistan’dan, Özbekistan’dan, Tacikistan’dan, Gürcistan’dan, Kırım’dan ve Moğolistan’dan katılım sağlayacak uzmanlara Elma-Kiraz Yetiştiriciliği, Hasat Sonrası Fizyoloji ve Teknolojisi, Organik Tarım ve Sebze Yetiştiriciliği konularının aktarılmasında faydalı olacağı düşünülmektedir.

Sonraki Haber

TİKA Lübnan’daki Teknik Okula Bilişim Laboratuvarları Kurdu

TİKA Lübnan’daki Teknik Okula Bilişim Laboratuvarları Kurdu