Haberler

20 Mayıs 2024

Azez’de Geleneksel Okçuluk Projesi Hayata Geçirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Suriye’nin Azez kentinde okçuluk sporu ile ilgilenen sporcular için ekipman temin edildi.

TİKA, Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Azez Yerel Meclisi iş birliğiyle, Azez’de kadınların güçlenmesini hedefleyen geleneksel okçuluk projesi hayata geçirildi.

Okçuluk ekipmanları temin edilen proje kapsamında, gençlere spor yapma fırsatları sunulmakta ve düzenlenen eğitimler ve etkinlikler aracılığıyla topluma daha etkin bir şekilde katılım sağlamaları hedefleniyor.

Geleneksel okçuluk sporunun yeniden canlandırılması, gençlerin kültürel mirası keşfetmelerine ve yaşatmalarına olanak sağlayarak, bu köklü spor dalının geleceğe taşınmasına katkıda bulunacak.

Sonraki Haber

Kolombiya’da Necoclí Belediyesi İtfaiye Ekibine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kolombiya’nın Antioquia eyaletine bağlı Necoclí Belediyesi itfaiye ekibine orman yangınlarıyla acil mücadele kapasitesini artırmak amacıyla ekipman ve yanmaz kıyafet temin edildi. Kolombiya’nın doğal afetlere karşı dayanıklılık ve...