Haberler

18 Nisan 2019

12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinlikleri gerçekleştirildi.

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” 51 ülke 91 şehirde ülkelerinin; tarihi, kültürü, coğrafyası, gelenekleri, görenekleri, yöresel yemekleri ve danslarını tanıtacak olan misafir öğrenciler ile meydanlarda ve salonlarda binlerce insanla bir araya geliyor.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen program,  01 Şubat 2019 tarihinden itibaren 19 ülkede düzenlenen program 04 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek.

Uluslararası Öğrenci Buluşması, başka ülkelerden üniversite eğitimi almak amacı ile Türkiye’ye gelen misafir öğrencilere birçok alanda tecrübe ve beceri kazandırmayı hedefliyor.

Birçok ülkeden misafir öğrenci katılarak kendi ülkelerinin yemeklerini, kıyafetlerini, hediyelik eşyalarını ve yöresel oyunlarını sergileyerek kültürlerini tanıtılmasına katkı sağlayarak farklı ülkelerden gelen her öğrencinin kendi kültürünü tanıtması, çeşitliliği artırmasıyla etkinliğe farklılık kazandırıyor.

Sri Lanka, Arnavutluk, Lübnan, Irak, Ürdün, Etiyopya, Tunus, Güney Kore, Hindistan, Afganistan, Fildişi, Güney Afrika, Somali, Gambiya, Nepal, Bangladeş, Nijer, Uganda ve Kazakistan’da düzenlenen “12.Uluslararası Öğrenci Buluşması” devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA Afganistan'da Mahmud Tarzi'nin Eserini Bastırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın siyaset ve düşünce adamı Mahmud Tarzi'nin ''Se Kıt'a-i Ru-yi Zemin (Yeryüzünün Üç Kıtası)" adlı kitabının basılmasına destek oldu. TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Ali Özgün...