Haberler

16 Temmuz 2020

15 Temmuz Şehitleri Anısına KKTC’de 251 Zeytin Fidanı Dikildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 15 Temmuz 2016 yılında hain darbe girişimi neticesinde şehit olan 251 vatandaşımız anısına KKTC Boğaz Şehitliği’nde 251 adet zeytin fidanı dikimi gerçekleştirdi.

KKTC Boğaz Şehitliği’nde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı gerçekleştirildi. Programa, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, askeri erkân ve vatandaşlar katıldı.

‘15 Temmuz Bir Milattır’

Anma Programında konuşma yapan Büyükelçi Ali Murat Başçeri, 15 Temmuz’u tarihimizin en büyük direnişlerinden biri” olarak niteledi ve “Yüce Türk Milleti iradesine, geleceğine ve devletine sahip çıkmıştır. ” diyerek 15 Temmuz’un bir milat olduğunu aktardı.

Anma programının ardından, Boğaz Şehitliği’nde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından tahsis edilen bir alana TİKA tarafından temin edilen 251 yerli zeytin fidanı dikimi Başbakan Ersin Tatar, Büyükelçi Ali Murat Başçeri, Askeri erkân ve katılımcılar tarafından gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitleri anısına TİKA tarafından temin edilerek dikilen 251 zeytin fidanının sulanması amacıyla 10 tonluk su deposu temin edildi ve damlama sulama sistemi kurulumu gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA 15 Temmuz Şehidi İçin Son Görev Yeri Kenya’da Hatıra Ormanı Kurdu

15 Temmuz Şehidi Özel Harekât polisi Murat Ellik'in hatırası, son görev yeri olan Kenya'da adına kurulan hatıra ormanı ile yaşatılacak. TİKA ve T.C. Nairobi Büyükelçiliği tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında şehit...