Haberler

20 Temmuz 2017

15 Temmuz Şehitleri Dakka’da Anıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü münasebetiyle Bangladeş’in başkenti Dakka’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Dakka Büyükelçiliği işbirliğinde çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

Bangladeş’in Başkenti Dakka’da Baridhara Camii’nde düzenlenen Mevlüt’e katılanlar,  şehitlerimiz için dua ve Türk halkına desteklerini dile getirdiler. 15 Temmuz 2017 tarihinde başlayan etkinlikler kapsamında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı müteakip, yerel halkın ziyaretine de açık olan  “Halkın Zaferi’nin Yıldönümü” isimli Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Fotoğraf Sergisi’nde 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşananların yer aldığı ve Anadolu Ajansı tarafından çekilen 50 fotoğrafa yer verildi. Törenleri müteakip düzenlenen basın toplantısına katılan yazılı ve görsel basın mensuplarına, 15 Temmuz 2016 hain ve kanlı darbe girişimi, müsebbipleri ve geçen süre zarfında yaşananlar ve bugünkü durum konusunda bilgi verildi.

Cumhurbaşkanlığı, Anadolu Ajansı ve TRT World tarafından hazırlanan kitapçıklar da basın mensuplarına dağıtıldı. Düzenlenen törenlere Bangladeş’te yaşayan vatandaşlarımız, diplomatik temsilcilikler, basın mensupları, Bangladeş kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Etiyopya Kadın ve Çocuk Bakanlığı’nın Kapasite Gelişimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya Kadın ve Çocuk İşleri Bakanlığına teknik ekipman desteğinde bulundu. TİKA faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devan ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Etiyopya Kadın ve Çocuk...