Haberler

02 Ağustos 2017

23. Deaflympics İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatlarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na, Cezayir basınını temsilen Vouloir (İrade) Dergisi basın mensuplarının katılımına destek verdi.  

Cezayir’de engellilere yönelik yayın yapan tek dergi olan Vouloir Dergisi’nden üç gazeteci ile iki fotoğrafçı, Samsun’da düzenlenen dünyanın en büyük 3. spor organizasyonunu takip ederek, ülke basınına haber sağladı.

Cezayirli 10 fiziksel engelli sporcunun da katıldığı 23. Deaflympics 2017’ye, Vouloir Dergisi çalışanları, olimpiyat komitesi tarafından Cezayir basın temsilcileri olarak davet edilmişti.

Gencinden yaşlısına, binlerce sporseveri buluşturan ve 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun, 21 farklı branşta yarıştığı müsabakalarda Deaflympics tarihinin en renkli görüntüleri yaşandı. Derginin direktörü olan Abdelkader Azouz, Samsun’daki organizasyonun heyecan verici olduğunu, tesislerin kalitesinin üst düzey olduğunu ve Samsun’da bulunmuş olmaktan dolayı çok memnuniyet duyduğunu” ifade etti.

Sonraki Haber

"Afrika Tecrübe Paylaşımı Hazırlık Programı" Kapanış Etkinliği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın koordinasyonunda Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA) ve TRT işbirliğinde 200 üniversite öğrencisinin 5-30 Ağustos'ta 18 Afrika ülkesini ziyaret edeceği Afrika Tecrübe Paylaşım Hazırlık Programının kapanış etkinliği,...