Haberler

06 Mayıs 2019

Afganistan’da Sağlık Eğitimleri Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen ‘Hoş geldin Bebek’ ve ‘Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri’ kapsamında düzenlenen eğitim seminerlerinin ilk bölümü tamamlandı.

Afganistan’nın kuzey vilayetlerini kapsayan dokuz vilayetin devlet hastanelerinin yenidoğan servislerinde görev yapan personelin bilgilerini artırarak sunulan sağlık hizmetinin kalitesini artırmak amacıyla eğitim düzenlendi.

TİKA ve Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) işbirliğiyle düzenlenen seminerin ilk bölümünde doktor, ebe ve hemşirelerden oluşan 34 personelin eğitimleri tamamlanarak sertifikaları törenle teslim edildi. 2 grup halinde 70 personelin eğitilmesi planlanan eğitimlerin ilk bölümü tamamlandı. TİKA olarak bölgede sağlık eğitimlerinin devam ettirilmesi planlanıyor.

Sonraki Haber

Bakü'de "Akif'ten Vahabzade'ye İki Şair Bir Şiir İstiklal" Paneli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle İstiklal şairlerimiz Mehmet Akif Ersoy ve Bahtiyar Vahabzade Bakü’de Düzenlenen "Akif'ten Vahabzade'ye İki Şair Bir Şiir - İstiklal" Panelinde anıldı. TİKA tarafından, Bakü Yunus Emre Enstitüsü, Sebilürreşad Kültür...