Haberler

03 Mayıs 2015

Afganistan'da 1000 Yetim Çocuğa Kırtasiye Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’dan Türkiye’ye altı yetim çocuğu 23 Nisan Çocuk Bayramına katılmak üzere gönderdi. Diğer çocukları da unutmayarak Hadaf Külür ve Yardımlaşma Vakfı himayesinde Afganistan’ın 9 Vilayetindeki yetimhanelerinde bulunan 1.000 yetim öğrenciye bayram hediyesi dağıttı.

Afganistan’da  9 yıldan bu yana faaliyet gösteren Hadaf Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, çeşitli sebepler ile yetim kalan çocuklara barınma ve eğitim imkanı vermektedir. Vakfın Kabil yetimhanesinde kalan altı çocuk ile iki refakatçı bayram öncesinde Türkiye’ye TİKA Koordinatörü Süleyman ŞAHİN tarafından PKO yerleşkesinde düzenlenen tören ile uğurlandı.

Bayram için Türkiye’ye gönderilemeyen yetim çocuklar da unutulmadı. İHH ile birlikte gerçekleştirilen proje kapsamında Hadaf Kültür ve Yardımlaşma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesinde yaşayan 70 yetim öğrenci ziyaret edilerek, onlar ile birlikte  ve 9 vilayette bulunan 1.000 öğrenciye kırtasiye malzemesi, okul çantası ve kitap hediye edildi.

Teslim törende İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesinin Yetkilisi ile TİKA arasında teslimat tutanakları imzalandı ve törene katılanlara birer cilt Kuran-ı Kerim hediye edildi.   

 

 

 

Sonraki Haber

Kosovalı Gençlere Girişimcilik Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Mezunları Derneği (TÜMED) işbirliğinde gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimi Programıyla Türkiye’deki üniversitelerden mezun olmuş 38 gence Kosova’da, Türkiye’den gelen uzmanlarla eğitim düzenledi. TİKA işsizliğin ciddi bir sorun olarak karşımıza...