Haberler

02 Haziran 2021

Afganistan Eğitim Altyapısına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın kuzey bölgesindeki vilayetlerinde bulunan okullara 1.200 öğrenci masası ve sırası desteği sağladı.

Afganistan’da farklı sektörlerde sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerine devam eden TİKA, Belh, Cevizcan, Sarıpul, Semengan ve Kunduz vilayetlerinin eğitim müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren bazı okullara 1.200 adet öğrenci masası ve sırası temin etti.

Belh vilayetinin merkezi Mezar-ı Şerif'teki tamir ve bakımı TİKA tarafından yapılan Mevlana Celaluddin Muhammed-i Belh-i Lisesinde düzenlenen teslim törenine Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh İl Şura Başkanı Dr. Muhammed Afzal Hadid, Belh Eğitim Müdürü Aliullah Emiri, Belh Belediye Başkanı Ahmed Tevfik Emini, Afgan-Türk Maarif Okulları Mezar-ı Şerif erkek ve kız liseleri müdürleri ile basın mensupları katıldı.

 

Sonraki Haber

Güney Afrikalı Kadın Girişimci: "TİKA bizlere kapasitemizi geliştirebileceğimizi öğretti"

Güney Afrikalı yerel siyahi kadın girişimci Nangazi Zondo, "TİKA bizlere kapasitemizi geliştirebileceğimizi öğretti. Ne istediğimi ve dahası ne olmak istediğimi anlamama yardımcı oldu." dedi. Zondo, ülkenin en büyük kenti Johannesburg'un ünlü siyahi mahallelerinden Soweto'nun sakinlerinden...