Haberler

18 Aralık 2015

Ahmet Yesevi Üniversitesi İle TİKA Destekli Doğalgaz Sistemleri Kursu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ve Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliğinde Kazakistan’ın güney bölgesinde doğalgaz alanında ara eleman ihtiyacını karşılamak ve bu alanda kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla Doğalgaz Sistemleri Eğitim Kursu düzenleniyor.

Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TİKA desteğindeki Doğalgaz Sistemleri Eğitim Kursu ile Kazakistan’ın Güney Kazakistan bölgesindeki ara eleman ihtiyacını karşılamak ve bu alanda kalifiye eleman yetiştirmek amaçlanıyor.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Kentav yerleşkesinde bulunan Kentav Enstitüsü bünyesinde 1 Kasım 2015 tarihinde başlayan kursun ilki 10 Mart 2016 tarihinde sona erecek.

Koordinatörlüğünü Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ferhat Satılmış Çayır’ın sürdürdüğü Doğalgaz Sistemleri Eğitim Kursu’nda kursiyerlere kaynakçılık, tesisatçılık ve doğalgaz iç tesisatı alanlarında beceriler kazandırılıyor. Yine aynı alanda 10 Mart 2016 – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında da ikinci bir kursun gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 Toplamda 100 civarında kursiyerin katılması beklenen kursların sonunda kursiyerlere pratik uygulama testleri yaptırılarak başarı kaydedenlere sertifika verilecek.

Sonraki Haber

Pakistanlı Üniversite Öğrencilerine Bilgisayar Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) tarafından Pakistan’ın en köklü üniversitelerinden biri olan Kaid-i Azam Üniversitesi’nde iki bilgisayar laboratuvarı kuruldu. TİKA Pakistan’daki projelerine bir yenisini daha ekliyor. TİKA tarafından Kaid-i Azam Üniversitesi’nde biri kız, diğeri...