Haberler

23 Nisan 2021

Arakanlı Mülteciler TİKA’nın Erenler Sofrasında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) mutfağında 1.000 aile için pişirilen sıcak yemek, Bangladeş’te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı Cox Bazar’daki kamplarda iftar vakti dağıtıldı.

TİKA, Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilere Türkiye’nin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Erenler Sofrası Ramazan programı kapsamında, TİKA’nın mutfağında hazırlanan sıcak yemekler iftar vaktinde Cox Bazar’daki kamplarda yaşayan ailelere dağıtıldı. İftar yemekleri geçtiğimiz ay çıkan yangından etkilenen 8. Kamp sakinlerine de dağıtıldı.

Ramazan boyunca TİKA’nın kamplarda kurmuş olduğu mutfaklarında hazırlayacağı sıcak yemekler her gün 1.000 Arakanlı Müslüman aileye ulaştırılacak.

Bilindiği gibi, 21 Mart 2021 tarihinde kamplar bölgesinde yangın çıkmış ve yaklaşık 10.000 barınak yangında kül olmuştu. TİKA yangının hemen ardından kampta evsiz kalan yaklaşık 20 bin kişiye 15 gün boyunca her gün 2 öğün sıcak yemek dağıtmıştı.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Tacikistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Ramazan ayında Tacikistan’da ihtiyaç sahibi 1000 aileye toplam 27 ton gıda yardımı yaptı. TİKA’nın Erenler Sofrası Ramazan Programı adıyla başlattığı gıda dağıtımının Tacikistan’ın Rudaki ve Ayni bölgelerindeki ayağı tamamlandı....