Haberler

15 Haziran 2021

Arjantin’de Kısıtlı İmkânlara Sahip Çocukların Eğitimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arjantin'de yeterli maddi kaynaklara sahip olmayan çocukların dijital okuryazarlık eğitimine destek olmak amacıyla robotik ekipman temin etti.

Arjantin'in Mendoza eyaletine bağlı Maipu kentinde yapılan törende, Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay'ın görüntülü mesajı paylaşıldı. Altay, törene yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle katılamadığını belirterek Maipu Belediyesinin kurduğu KinderByte Projesi'ne verilen destekten dolayı memnun olduğunu söyledi. TİKA'nın dünyanın dört bir yanında farklı alanlarda yardım yaptığını ifade eden Altay, "Bu ekipmanların Maipu Belediyesinin kıymetli çabalarına katkıda bulunmasını ve bölgenin çocuklarının bu materyallerden keyif almasını umuyorum." dedi.

TİKA'nın desteği, 30 MakeBlock mBot eğitim robotu kiti, 30 Unit UT 33B+ dijital multimetre ölçü aleti ve buzzer, 30 830 noktalı breadboard ve 30 Breadboard Dupont Arduino jumper kablo 40 adetli setten oluşuyor. KinderByte eğitim alanı, robot programlama, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi alanlarda kısıtlı imkânlara sahip çocukların gelişimi için Maipu Belediyesince 2019'da kuruldu.

Sonraki Haber

Afganistanlı Kadınlar TİKA ile Meslek Sahibi Oluyor

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Herat’ta kadınlar için biçki, dikiş ve elbise tasarımı eğitim merkezi kuruldu. Herat Kadın Ticaret ve Sanayi Odası’na ait bir mekân, kurulacak merkezin ihtiyaçlarına göre tadil edildikten sonra...