Haberler

03 Temmuz 2015

Arnavutluk’ta Elbasan Müftlüğü’nün Medya Projesine Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Elbasan Müftüğü’nün talebi üzerine etkin bir şekilde yayın yapmakta olan “Grupi Mediatik Mendimi – Düşünce Medyatik Grubu’na (GMM) teknik donanım desteğinde bulundu.

Faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği medya projeleri ile önemli faaliyetlerde bulunan TİKA, Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği medya projesi ile faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Elbasan Müftüğü’nün talebi üzerine etkin bir şekilde yayın yapmakta olan “Grupi Mediatik Mendimi – Düşünce Medyatik Grubu’na (GMM) teknik donanım desteğinde bulundu.

Proje ile prodüksiyon stüdyosu ile radyo ve internet üzerinden yayın yapan televizyona entegre bir sistemin kurulması için TİKA tarafından bir medya uzmanı görevlendirilmiş ve TİKA uzmanının yapmış olduğu incelemeler doğrultusunda, alınması öngörülen malzemelerin listesi oluşturularak tedarik edildi. 

Arnavutluk’ta birçok kesim tarafından ilgi ile takip edilmekte olan Grupi Mediatik Mendimi – Düşünce Medyatik Grubu (GMM) radio yayını ve internet üzerinden 6 TV kanalı ile Arnavutluk ve diasporadaki halkın bilgilenmesine katkıda bulunuyor.

TİKA tarafından uygun görülen projenin gerçekleştirilmesi ile yayına devam eden radyo ve televizyon, dini içerikli programlar dışında, insani değerlerin tekrar kavuşturulmasına yönelik sosyal bilinçlendirmelerin artırlmasına ve radyonun yayın standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunuldu.  

Sonraki Haber

Nepal’de Askeri Hastaneye Tıbbi Cihaz ve Deprem Bölgesine İnsani Yardım Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yaklaşık 3 ay önce deprem felaketi yaşayan Nepal’de başkent Kathmandu’daki Askeri Hastane’ye tıbbi cihaz, deprem bölgesine ise insani yardım malzemesi desteğinde bulundu. TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle...