Haberler

07 Kasım 2015

Arnavutluk’ta Sınır ve Göç Bölge Müdürlüğü’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk İçişleri Bakanlığı Tiran Sınır ve Göç Bölge Müdürlüğü’ne donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Arnavutluk İçişleri Bakanlığı Tiran Sınır ve Göç Bölge Müdürlüğü yetkilileri TİKA Tiran Koordinatörlüğüne gerçekleştirdikleri ziyarette, yeni binalarında kullanılmak üzere kamera, bilgisayar, klima, masa ve sandalye gibi bazı malzemelerin temini için destek talebinde bulunmuştu.

Arnavutluk’ta ikamet eden yabancıların ilk başvuruda bulundukları devlet dairelerinden biri olan Sınır ve Göç Bölge Müdürlüğü’nün verdiği hizmetlerden Arnavutluk’ta bulunan Türk vatandaşları da faydalanıyor. Arnavutluk’ta yaşamaya, çalışmaya ve özellikle de yatırım yapmaya gelen Türk vatandaşlarına daha iyi şartlarda hizmet verilmesi yönünde katkıda bulunulacağı çerçevesinde ihtiyaç duyulan malzemeler temin edilerek yetkililere teslim edildi.

Bu kapsamda TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle Tiran Sınır ve Göç Bölge Müdürlüğü bünyesindeki hizmet kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunuldu. Projenin tamamlanması dolayısıyla Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar ve TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, Sınır ve Göç Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette Türkiye’ye ve TİKA'ya teşekkürlerini sunarak, yapılan yardımlar sayesinde artık ülkedeki yabancılara daha iyi hizmet verebileceklerini ifade eden Sınır ve Göç Müdürü Kastriot Skenderaj, çalışmaları ve TİKA’nın verdiği destek hakkında Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Bayraktar’ı bilgilendirdi.  Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Bayraktar ise, Türkiye'nin TİKA aracılığıyla her alanda Arnavutluk'a destek vermeye ve katkı sağlamaya devam edeceğini ifade etti.  

TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin de Arnavutluk'taki tüm yabancıların oturma izinlerinin bu müdürlük tarafından verildiğine dikkat çekmek suretiyle Arnavutluk'a desteklerinin her alanda devam edeceğini söyledi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Senegal'de Tarımsal Kalkınmaya Destek

Kazamans bölgesinde hayata geçirilen tarım projesi kapsamında "ilk fideler" düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Senegal'de kısa süre önce tamamlanan tarım projesi kapsamında ilk fidelerin ekimi gerçekleştirildi.  Senegal ve Gine Bissau sınırında...