Haberler

28 Mayıs 2018

Arnavutluk’ta TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve toplumun farklı kesimlerinden oluşan 200’den fazla kişinin katılımıyla iftar programı gerçekleştirildi.

Arnavutluk’ta düzenlenen iftar programına TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, T.C. Tiran Büyükelçisi M.Ahmet Yörük, TİKA Tiran Program Koordinatörü Necip Özay Özütok, Arnavutluk Meclis Başkan Yardımcısı Vasilika Hysi, Arnavutluk Kültür Bakanı Mirela Kumbaro, Arnavutluk Tarihi Eserler Enstitüsü Müdürü Arta Dollani, milletvekilleri, Bektaşi Merkezi Başdedesi Edmond Brahimaj, Belediye Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programında konuşma yapan TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Çetin, TİKA’nın Arnavutluk ve dünyada gerçekleştirmiş olduğu projelerden bahsederek, Arnavutluk gibi dost ve kardeş bildikleri ülkelere yönelik Türkiye’nin elindeki imkanlar çerçevesinde yardımlarını esirgemediğini, iftar yemeğinde gerek buluşmanın gerekse paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.  

Sonraki Haber

TİKA’nın Arakanlı Müslümanlara Yardımları Devam Ediyor

Arakanlı Müslümanların ihtiyaçlarını karşılamak için projelerine devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ramazan ayında Arakanlı müslümanlara gıda ve hijyen paketi desteğinde bulundu. Geçmişte yaşanan şiddet olaylarının en sonuncusu olan 25 Ağustos 2017’den...