Haberler

03 Nisan 2023

Arnavutluk’ta Yetim Çocukların Ailelerine Tarımsal Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’ta yaşayan 50 yetim çocuklu aileye, tohum ve gübre desteğinde bulunuldu.

“Kırsal Alanlarda Tarımsal İstihdamın Desteklenmesi Kapsamında Yetim Ailelerine Tohum Desteği ve Yetiştiricilik Eğitimi Verilmesi Projesi” kapsamında Arnavutluk’un Tiran, Fier, Lushnje ve Divjaka şehirlerine bağlı köylerde yaşayan 50 yetim çocuklu aileye mısır, fasulye ve yonca tohumu ve gübre desteğinde bulunuldu. Aileler, hasat sonrası gıda ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra fazla ürünü pazarlarda satarak gelir elde edebilecek. Ayrıca destek sağlanan ailelere yönelik, tarımsal ürün yetiştiriciliği ve hastalıklara karşı alınması gereken önlemlerin anlatıldığı eğitim programı düzenlendi.

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Kayalar: "Doğal Afetlerde, Uluslararası Düzeyde İş Birliği Çok Değerli Hale Geldi"

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar, İletişim Başkanlığı’nda düzenlenen Doğal Afetlerde Uluslararası İşbirliği ve Dayanışma Paneli’ne katıldı. Burada konuşma yapan Kayalar, doğal afetlerde uluslararası düzeyde iş birliğinin çok değerli hale geldiğini kaydetti....