Haberler

30 Mayıs 2018

Arnavutluk’ta Yetimlere Gıda Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Alsar Vakfı işbirliğinde Arnavutluk’ta 3.500 yetim çocuğa gıda malzemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA, eğitim, kültür ile insani yardım içerikli faaliyetlerde bulunan Alsar Vakfı işbirliğinde Ramazan ayı münasebetiyle Arnavutluk’un farklı şehirlerinde yaşayan 3.500 yetim çocuğa gıda malzemelerinden oluşan yardım kutuları düzenlenen programla teslim edildi.

Başkent Tiran’daki “Farie Hoti” Spor salonunda gerçekleştirilen programa Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, T.C. Tiran Büyükelçisi M. Ahmet Yörük, TİKA Tiran Program Koordinatörü Necip Özay Özütok, Alsar Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, TİKA Uzmanı Arnavutluk Masa Sorumlusu Fulya Aslan, TİKA Uzmanı Nesrin Özsaraç, çok sayıda davetli ve yetim katıldı.

Törende bir konuşma yapan Alsar Vakfı Başkanı Gurra, Mübarek Ramazan ayında yetim çocuklara gıda paketlerinin dağıtımının sağlanmasından dolayı mutluluk duyduğunu, daha önce TİKA’nın desteğiyle birçok projeye imza attıklarını ve bu işbirliğin devam etmesini arzuladığını ifade etti. Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, TİKA’nın hiçbir zaman desteğini esirgemediğini belirterek “Sel olduğunda birlikteydik, ana okulları inşa ettiğimizde, ağaç diktiğimizde, oyun alanları inşa ettiğimizde birlikteydik. Ramazan ayı nedeniyle tüm ihtiyaç sahibi aile ve çocuklar için bu dayanışma etkinliğinde de birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

 Tören, Tiran’da yaşayan yetim çocuklarının ailelerine gıda kolilerinin teslimi yapıldıktan sonra son buldu. Ülke genelinde ki diğer yetim çocuklarının ailelerine ise dağıtım planlanan program dahilinde yaşadıkları mekanlar ziyaret edilerek gerçekleştirilecek.

Sonraki Haber

2. Balkan Buluşması Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) iş birliğinde 11 Balkan ülkesinden bilim adamı, akademisyen, din adamı, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yabancı basın mensuplarının katılımıyla 2. Balkan Buluşması Ankara'da...