Haberler

16 Nisan 2015

Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Arnavutluk'taki Down sendromlu çocuklara destek olmak amacıyla, Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne ekipman yardımında bulundu.

Projenin tamamlanması dolayısıyla TİKA Tiran Koordinatör Yardımcısı Necati Çayırlı, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar'ın eşi Füsun Bayraktar ve Tiran'daki Türk kurum ve kuruluşlarında görevli yetkililerin eşleri, derneği ziyaret etti.

Çayırlı yaptığı konuşmada, 1996 yılından bu yana Arnavutluk'ta faaliyet gösteren TİKA'nın farklı alanlarda projeler hayata geçirdiğini anımsatarak, bu projelerden birinin de Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne fizyoterapide kullanılacak ekipman desteği sağlanması olduğunu söyledi.

Derneğin, özel ilgiye ve eğitime muhtaç çocuklarıyla dördüncü aylarından itibaren ilgilendiğini ve bu çocuklara destek olduğunu belirten Çayırlı, derneğin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen proje kapsamında ekipman yardımında bulunduklarını kaydetti.

Çayırlı, derneğe teslim edilen ekipmanların günün belli zaman dilimlerinde ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanılacağını ifade ederek, TİKA olarak farklı alanlarda hayata geçirecekleri projelerle Arnavut halkına yardım etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK VE FOTOĞRAF: AA ANADOLU AJANSI

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan TİKA'nın Astana'daki Eğitim Projesini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Kazakistan ziyaretleri kapsamında TİKA’nın Astana’da gerçekleştirdiği “Ustanın Elleri Altındır” adlı eğitim projesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında okuldaki çocuklarla bir araya gelen Emine Erdoğan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Ardından çocuklarla hatıra...