Haberler

03 Haziran 2014

Arnavutluk Emniyet Teşkilatı Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında 13 kişiden oluşan Arnavutluk Emniyet Teşkilatı personeline Patlama Sonrası İnceleme Kursu Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen uzmanlar tarafından eğitim verildi.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Türkiye ile güvenlik işbirliği içerisinde olan ülkelerin emniyet teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, özellikle polis eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve işbirliğinin sağlanması, amacıyla Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi yürütülüyor.

Uluslararası Polis Eğitimi Projesi doğrultusunda, 2014 yılı eğitim programı kapsamında Arnavutluk Emniyet Teşkilatı personeline yönelik olarak birinci eğitim programı Patlama Sonrası İnceleme Kursu Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen uzmanlar tarafından Arnavutluk’ta gerçekleştirildi. 13 Emniyet mensubunun katılımda bulunduğu proje kapsamında TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin düzenlenen kursu ziyaret ederek, TİKA’nın her zaman ve her anlamda Arnavut halkının yanında olduğunu kaydetti.

Arnavut polislerine yönelik değişik faaliyetlerin bundan sonra da devam edeceğini ifade eden TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, Türkiye’den gelen bomba uzman ekibine ve katılımcılara teşekkür etti. Yaklaşık bir hafta süren eğitim programı Polis Akademisi yöneticilerinin katılımıyla kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesi ile sona erdi. Uluslararası polis eğitiminin ikinci eğitim programı olan Terörle Mücadelede Kullanılan Yöntemler Kursu ise 08-15 Haziran 2014 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Sonraki Haber

Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitim Programı Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı işbirliğinde 02-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitim Programı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner...