Haberler

27 Mart 2015

Arnavutluk Rogozhina Camisi'ne Tadilat ve Donanım Desteği Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk’ta Rogozhina (Rogojina)’nın merkezinde bulunan caminin tadilatını ve bazı malzemelerinin teminini gerçekleştirdi.

TİKA Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kuzey-Güney ve Doğu-Batı yollarının kavşağında bulunan, Kavaja’da Deda Ailesinin bağışlamış olduğu arazide 1994 yılında inşa edilen ve aynı anda 600 kişinin ibadet edebildiği caminin fiziki durumunun yetersiz olduğu belirtilerek Kavaja Valiliği’nden yardım talebinde bulunuldu. Talepte ayrıca mimari tarzının da düzeltilmesi istenen cami projesi TİKA tarafından gerçekleştirildi.

Proje ile tadilatın yanı sıra minber, mihrab, halı, avize vb. cami içinde yenilenmesi gereken malzemeler de temin edildi. Caminin yenilenmesi ile bölge halkına daha iyi bir şekilde hizmet verilmesi yönünde destek verildi.

 

Sonraki Haber

Kenya'ya Kırsal Kalkınma Alanında Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan altı uzmandan müteşekkil bir teknik heyet tarafından Kenya’nın Garissa ve İsiolo eyaletlerine bir dizi çalışma ziyareti gerçekleştirilerek, tarım ve hayvancılık alanında inceleme...