Haberler

18 Kasım 2016

Azerbaycan’da Damla İçtimai Birliği’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Azerbaycan’da kurumsallaşan yapısı ile hayriyecilik geleneğini ihya eden önemli insani yardım kuruluşlarından biri olan Damla içtimai Birliği’ne donanım desteği verildi.

TİKA, Azerbaycan’da sivil toplum altyapısının güçlendirilmesi ve sivil toplum kuruluşlarının faaliyet kapasitelerinin genişletilmesini amaçlayan faaliyetlerine devam ediyor.

Azerbaycan’da yetimlere ve az gelirli ailelere destek faaliyetleri yürüten nadir derneklerden birisi olan, bünyesinde yetim çocuklar ve az gelirli ailelere destek birimleri de bulunan Damla içtimai Birliği TİKA tarafından elektronik ekipman desteği verildi.

TİKA Bakü Program Koordinatörlüğü tarafından başlatılan proje çerçevesinde, Damla İçtimai Birliği’nin faaliyetlerine destek olma amacıyla, çeşitli etkinliklerde kullanmak üzere seyyar ses sistemi, projeksiyon cihazı, ofis çalışmalarında daha etkin faaliyet yürütebilmeleri için bilgisayar ve yazıcılar, himayesinde bulundurduğu az gelirli aileler ve yetimlere verilecek gıdaların saklanması için derin dondurucu ve diğer gerekli elektron ekipman desteği sağlandı.

TİKA olarak, Azerbaycan’da hayriyecilik geleneğinin ihya edilmesi amacıyla toplumda daha fazla ilgi ve şefkate ihtiyaç duyan, dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan yetimlere, şehit ailelerine, az gelirli ailelere ve Ermeni işgali nedeniyle yerinden edilmiş Karabağ kaçkınlarına yönelik proje ve faaliyetlerimiz artarak devam ediyor. Bu kapsamda TİKA,  gelecek dönemde Azerbaycan’da toplumda dezavantajlı gruplara yönelik farkındalık yaratmak ve gönüllü kapasiteleri artırmak amacıyla hayriyecilik alanında çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarına desteğini sürdürecek.

Sonraki Haber

Karadağ’da Rojaye Şehrinde Bandzovo Brdo Camii Kültürel Aktivite Merkezi Yenilendi

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde yer alan Rojaye şehrine bağlı Bandzovo Brdo beldesinde bulunan Bandzovo Brdo Camii Kültürel Aktivite Merkezi’nin tadilatı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlandı. TİKA, Karadağ’da soydaşlarımıza yönelik projelerine bir yenisini...