Haberler

13 Haziran 2018

Azerbaycan’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Azerbaycan’da düzenlenen iftar programlarında 2.500’den fazla kişi Ramazan sevinci yaşadı.

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da birçok alanda kalkınma faaliyetlerini hayata geçiren TİKA ortak manevi değerlerimizden olan Ramazan ayının birlik ve beraberlik içerisinde sevinçle yaşanması amacıyla geleneksel TİKA, aktif işbirliği yapılan sivil toplum kuruluşları aracılığı ile iftar sofraları kurmaya devam ediyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında TİKA’nın Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’nün de dâhil olduğu 14 bölgede düzenlediği geleneksel iftar programlarında 2.500’den fazla kişi bir araya geldi. İlk iftar sofrası Sabirabad ve Saatlı Bölgesi’nde yaşayan, büyük çoğunluğu Ahıska Türklerinden oluşan 300 kişi için kuruldu. Başkent Bakü’de, Cebrail Rayonunun işgalden kurtarılan Cocuk Mercanlı köyünde, Şeki – Zagatala, Guba – Haçmaz, Gence – Şemkir Bölgelerinde olmak üzere Azerbaycan’ın dört bir yanında Karabağ göçmenleri, gazi ve şehit aileleri, engelliler, dar gelirli aileler ve gençler için iftar sofraları kuruldu.

 

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’da da Filistinlilerin Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Filistin’in Nablus şehrinde 1.200 ihtiyaç sahibi aileye iftarlık, 250 yetim çocuk ve ailesine iftar programı düzenledi. Nablus’ta ihtiyaç sahibi ailelere her gün ücretsiz sıcak yemek sağlayan ve giderleri...