Haberler

02 Ocak 2014

Azerbaycanlı Turizmcilere Türkiye'nin Termal Tesisleri Tanıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Bursa Valiliği ve Afyonkarahisar Üniversitesi işbirliğinde 11 Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcisine Bursa ve Afyon’daki kaplıcalarda inceleme gezisi düzenlendi.

Azerbaycan turizminde Türkiye büyük önem taşıyor. Bu kapsamında Azerbaycan’dan Türkiye’ye yönelik turizm potansiyelini daha da artırmak amacıyla özellikle sağlık turizminin canlandırılmasına yönelik çalışmalar hedeflendi. Bu çerçevede 11 Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcisine TİKA, Bursa Valiliği ve Afyonkarahisar Üniversitesinin işbirliğinde Bursa ve Afyon’daki kaplıcalarda bir inceleme gezisi düzenlendi.

Azerbaycan’da termal ve kaplıca turizmine ilgi duyulduğu ancak Azerbaycan halkının Türkiye’deki imkânlardan çok haberdar olmadıklarından dolayı genellikle eski Sovyet ve Doğu Bloku ülkelerindeki termal ve kaplıcaları tercih ettikleri görülüyor. Bu kapsamda söz konusu projenin Azerbaycan halkının hidroterapi imkânları sahibi olarak Türkiye’nin bu alandaki altyapısından yararlanması bakımından ve Türkiye’deki termal tesislerin tanıtımı açısından oldukça yararlı olacağı düşünülüyor.

Bursa ve Afyon’da incelemelerini tamamlayan Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcileri yaptıkları açıklamalarda inceleme gezisinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Türkiye’nin bu alandaki potansiyelinin öğrenmelerinin kendileri açısından faydalı olduğuna değinen Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcileri, TİKA, Bursa Valiliği ve Afyonkarahisar Üniversitesi Rektörlüğü’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcilerinin yanı sıra program Azerbaycanlı 5 basın mensubu tarafından takip edildi.

Sonraki Haber

Somali Tarım Okulu 9. Dönem Mezunlarını Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde Somali’de tarımsal kapasitenin artırılmasına yönelik  kurulan Somali Tarım Okulu 9. Dönem mezunlarını verdi. Somali Tarım Okulu, Somali’de kuraklığa önlem almak ve sahip olunan...