Haberler

08 Haziran 2020

Bangladeş’e Kovid-19 ile Mücadele Kapsamında Tıbbı Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kovid-19 ile mücadele kapsamında Bangladeş Sağlık Bakanlığı’na tıbbı malzeme desteği sağladı.

2014’den beri Bangladeş’te faaliyet gösteren TİKA, başta kalkınma ve insani projeler olmak üzere birçok projeyi hayata geçirdi. Son olarak Kovid-19 ile mücadele kapsamında Bangladeş Sağlık Bakanlığı’na tıbbı malzeme desteği sağladı. Destek paketi, 5.000 adet ameliyat maskesi, 1.000 adet N95 maske, 1.000 adet tıbbi tulum ve 2 adet solunum cihazından oluşuyor. Tamamı iç piyasadan temin edilen malzemeler Bangladeş Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Khalil Rahman’ın katıldığı törenle Bangladeş Devlet Konuk Evinde teslim edildi.

Khalil Rahman, TİKA’nın faaliyetlerini yakından takdirle takip etiğini belirtip, son aylarda binlerce işçinin yurtdışından yurda dönmek zorunda kaldığını, onların topluma ve iş gücüne kazandırılması amacıyla TİKA ile ortak proje yapmak istediklerini belirtti.

T.C. Dakka Büyükelçisi Mustafa Osman Turan ise Türkiye’nin TİKA vasıtasıyla sadece Rohingya toplumuna değil tüm halka yönelik birçok proje yaptığını belirtti. TİKA Bangladeş Koordinatörü Dr. İsmail Gündoğdu’da, TİKA’nın bu zamana kadar Bangladeş’in her bölgesinde sağlık, eğitim, insani yardım projeleri yaptığını, bu tür projelerle kardeş ülke Bangladeş’e desteğinin süreceğini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Güney Sudan’ın Kovid-19 ile Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan’ın Kovid-19 ile mücadelesine destek amacıyla başkent Juba’da 510 aileye hijyen seti yardımında bulundu. TİKA, Afrika kıtasının en genç ülkesi olan Güney Sudan’ın Kovid-19 salgını ile mücadelesine...