Haberler

01 Haziran 2018

Belh Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdunda Kalan 800 Öğrenciye İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesinde yer alan Belh Üniversitesi Kız Öğrenci Yurtlarında kalan 800 öğrenciye iftar programı düzenledi.

Belh Üniversitesi  Kız Öğrenci yurtlarında yapılan iftar programına, yurt yetkilileri, TİKA Mezar-ı Şerif Ofis yetkilileri ve çalışanları  katıldı.

Afganistan’ın en yoğun üniversitelerinden biri olan Belh Üniversitesinde, Afganistan’ın 34 vilayetinden farklı etnik gruplardan oluşan 25 binden fazla yüksek öğretime devam eden öğrenci bulunuyor. Belh Üniversitesine ait olan Kız Öğrenci Yurtlarında çevre vilayetlerden gelen 800’dan fazla öğrenci barınıyor.

Belh Üniversitesi kız Öğrenci Yurtlarında kalan 800 kız öğrenciye TİKA tarafından iftar yemeği verildi. Bu yurtlarda zor şartlar altında eğitim gören üniversite öğrencileri için düzenlenen program memnuniyetle karşılandı. Ramazan ayında TİKA’nın yurt öğrencilerine yönelik özel bir iftar sofrası düzenlemesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

TİKA geleneksel olarak her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Ayı İftarlarını Afganistan/Mezar-ı Şerif’te de düzenlemeye devam ediyor.

Sonraki Haber

Sudan’ın Güney Kordofan Eyaletinde Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın Kordofan eyaletinde 2.000 aileye gıda yardımında bulunuldu. Kordofan eyaleti başkenti Kadugli bölgesindeki gıda paketi dağıtım programına, eyalet bakanları başta olmak üzere kaymakamlar, üniversite rektörleri ve çok...