Haberler

12 Haziran 2018

Bosna Hersek’te TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bosna-Hersek’in birçok şehirde iftar programlarını düzenlemeye devam ediyor. Saraybosna, Mostar ve Gacko’dan sonra Kiseljak ve Biyeljina’da düzenlenen iftar programlarına çok sayıda vatandaş katıldı.

TİKA tarafından donanımı sağlanan Kiseljak 1 İlköğretim Okulu’nda düzenlenen iftara yaklaşık 300 kişi katıldı.

Kiseljak Okul Müdürü Nermin Merhemiç, konuşmasında TİKA’ya okul için vermiş olduğu desteğinden dolayı teşekkür ederek, “TİKA’nın desteği ile öğrencilerimiz bundan sonra çok daha iyi şartlar altında eğitim alabilecekler” dedi. Kiseljak Başimamı Kenan ef. Bajrić da yapmış olduğu konuşmasında TİKA’nın Bosna Hersek’te herkesin tanıdığı bir kurum olduğunu, Bosna-Hersek’in genelinde çok sayıda proje gerçekleştirdiği ve bundan sonraki süreçte hep birlikte yeni projelerde yer alacaklarına kalpten inandığını dile getirdi.

Bijeljina’da İftar Programı        

Bosna Hersek’in kuzey doğusunda bulunan Bijeljina şehrinde kendi yurtlarına dönen Boşnaklar için TİKA tarafından Bijeljina İlçe Müftülüğü İşbirliği ile iftar programı düzenlendi.

Bosna Savaşı’nda yıkılan ve yeniden inşa edilen Atık Camii’nin bahçesinde 150 kişiye verilen iftarda yerel siyasi ve din adamların yanı sıra RS Başkan Yardımcısı Ramiz Salkiç de katıldı.

İftardan sonra konuşmalarını yapan Baş İmamı Samir Camiç, RS Başkan Yardımcısı Ramiz Salkiç ile TİKA Saraybosna Koordinatörü Ömer Faruk Alımcı Ramazan ayının nimetlerinden, barış, hoşgörü, iyi komşuluk ilişkilerden bahsetti.

Sonraki Haber

Fas'ta İftar Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Rabat Yunus Emre Enstitüsü (YEE) işbirliğinde Ramazan Ayı münasebetiyle Rabat’ta iftar programı, Türk Tasavvuf Musikisi Konseri ve Sema Gösterisi düzenlendi. TİKA ve YEE Fas'ın başkenti Rabat'ta engelli öğrencilerin...