Haberler

17 Aralık 2015

Bosna Hersek Emniyet Teşkilatına Bilgisayar ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın bilişim altyapısının güçlendirilmesi amacıyla Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulundu.

Bosna Hersek’te eğitimden sağlığa, tarımdan, idari alt yapının güçlenmesine kadar farklı alanda toplamda 400’den fazla projeye imza atan TİKA, projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulunuldu.

Bosna Hersek Emniyet Personelinin suçlarla mücadelede dijital teknolojiden daha fazla yararlanması için TİKA ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın alt yapısının güçlendirilmesi ve Türkiye’nin güvenlik alanındaki tecrübelerinin Bosnalı emniyet personeliyle paylaşılması amacıyla 2010 yılından beri çeşitli eğitim programları düzenleniyor. Bosna Hersek Emniyet Personelinin suçlarla mücadelede dijital teknolojiden daha fazla yararlanması için TİKA tarafından bilişim teknoloji alt yapısı zayıf olan Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulunuldu.                                                                     

Teslim töreninde konuşan Saraybosna Kantonu İçişleri Bakanı İsmir Yusko yeni ekipmanların emniyet güçlerinin faaliyetlerine önemli katkıda bulunacağını vurgulayarak yapılan destekten dolayı öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

TİKA Saraybosna Koordinatörü Hüseyin Şanlı ise yaptığı açıklamada Bosna Hersek’te farklı sektörlerde birçok projeyi hayata geçirdiklerini emniyet alanında da hem eğitim hem bilişim altyapısının güçlendirilmesi noktasında birçok yardımda bulunduklarını ve Bosna Hersek Emniyet Teşkilatına destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Sonraki Haber

Cibuti’de Halk Sağlığının Korunmasına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cibuti Cumhuriyeti’ne temin edilen çöp kamyonları ve çöp konteynerleri projesinden sonra, çöp kamyonlarının etkin kullanımı, bakımı ve tamirine yönelik eğitim projesini Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde tamamladı....