Haberler

11 Aralık 2017

Bosna Hersek Federasyonu Haber Ajansı Video Haber Servisi’ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bosna Hersek Federasyonu Haber Ajansı Video Haber Servisi’ne ekipman desteğinde bulunuldu.

Medya alanında uzun yıllardır önemli konumda bulunan Federasyon Haber Ajansı (FENA), kamunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla 2000 yılında Bosna Hersek Federasyonu Hükümeti tarafından kurulan, Bosna Hersek ve bölgede saygı duyulan haber ajanslarından biri olup yazı, fotoğraf, video haber içeriklerini yayınlıyor. Kendi aboneleri için günlük olarak 300-350 civarında haber ve diğer metinsel medya içeriğini yayınlayan FENA Haber Ajansı’nın 2016 yılında başlattığı video haber servisine TİKA tarafından destek verilerek söz konusu servis tam kapasiteye ulaşmış oldu. Söz konusu destek ile FENA Haber Ajansı tarafından sunulan hizmetlerinin ve söz konusu kuruluşunun altyapısının iyileştirilmesi, kamuya daha kaliteli hizmetlerinin sunulması ve ülkedeki medya sektörünün güçlendirilmesi hedefleniyor.

FENA Haber Ajansı Müdürü Elmir Huremoviç, “TİKA tarafından temin edilen görüntü ve ses ekipmanları sayesinde geçen sene kurduğumuz video servisimiz tam kapasiteye ulaşmış oldu. Söz konusu proje sayesinde FENA’nın habercilik sektörüne önderlik yapması devam edecek, kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetlerimiz daha da kaliteli olacak” dedi.

Huremoviç, ayrıca TİKA tarafından daha önce de önemli desteklerini aldıklarını ifade ederek Türkiye Cumhuriyeti’ne ve halkına Bosna Hersek’e yönelik sevgilerinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak iki ülke arasındaki güzel işbirliğinin devam etmesi temennisinden bulundular.

Ülkemiz haber ajansı Anadolu Ajansı ile de yakın ilişkiler içinde olan FENA Haber Ajansı’nın işbirliği talebi doğrultusunda, ajansın teknik altyapısını güçlendirmek ve daha etkili hizmet imkanını sağlamak üzere 2011 yılında, 2 adet server ve 6 adet bilgisayardan oluşan ekipmanlar TİKA tarafından temin edilerek FENA Haber Ajansı’na teslim edildi.  

Sonraki Haber

TİKA'nın Gazze'de İnşa Ettiği Konutlar Filistinlilere Teslim Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gazze'de inşa edilen 320 konut, Filistinlilere teslim edildi.  Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, anahtar teslimi için Gazze'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, TİKA tarafından yaptırılan konutların, Devlet...