Haberler

10 Ocak 2017

Bosna Hersekli Genç Kayakçılar Uluslararası FIS Anadolu Kupası'nda Yarıştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın katkılarıyla Bosna Hersek'li genç kayakçılar Erzurum Palandöken'de düzenlenen Uluslararası FIS Anadolu Kupası'na katıldılar.

TİKA'nın desteğiyle Bosna Hersek'li genç kayakçılar Erzurum Palandöken'de, Sway pistinde düzenlenen Uluslararası FIS Anadolu Kupası'nda yarıştı. Erzurum'da yarışan Bosna Hersek ekibinde Šišić Sara, Husić Emina, Muzaferija Elvedina, Vedran Selak, Harun Kunovac, Tarik Kadić yer aldı. Bosnalı sporcular slalom ve büyük slalom kategorilerinde yarıştı. 1999 doğumlu Sara Šišić ise slalom kategirisinde bronz madalya kazandı.

Bosna Hersekli sporcuların yanında Uluslararası Kayak Federasyonları Birliği (FİS) Anatolian Cup’ta  Macaristan, Bulgaristan, Gürcistan, Pakistan, Hindistan, Türkiye, İran ve Arnavutluk'tan gelen genç sporcular katıldı.  Şampiyonaya katılan sporcular EYOF ve 2018 Kış Olimpiyatları'na katılma vizesi alabilmek için kıyasıya yarıştılar.

Uluslararası FIS Anadolu Kupası'nı kadınlarda; altın madalyayı Arnavutluk' tan Sueta Mehilli, erkeklerde ise birinciliği Gürcistanlı sporcu Lason Abramashville kazanırken, Türk kayakçılardan kadınlarda Özlem Çarıkçıoğlu gümüş aldı. Bronz madalyayı Bosna Hersek' ten Sara Šišić kazandı.

9 ülkeden 57 kayakçının katıldığı Alp disiplini SL yarışlarında dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar ve Arnavutluk Kayak Federasyonu Başkanı Schkim Memi verdi.

Düzenlenen bu yarışla Türkiye'de 2016 / 2017 kayak sezonu da start almış oldu.

Sonraki Haber

Hartum Uluslararası İnsani Yardım Komisyonu Başkanlığına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’da Hartum Uluslararası İnsani Yardım Komisyonu Başkanlığı’na  (H.A.C) tadilat ve donanım desteği verildi. Sudan’da faaliyet gösteren tüm yabancı ve yerli sivil toplum kuruluşları ile teknik yardım kuruluşlarının...