Haberler

17 Mart 2014

Çad Felix Eboue Lisesi'ne Jeneratör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Çad’ın Başkenti Encemine’de 9 bin öğrencisiyle Çad’ın en büyük eğitim kurumu olan Felix Eboue Lisesi’ne bir adet jeneratör desteğinde bulunuldu.

Orta Afrika Cumhuriyeti’nden Çad’a göç eden mültecilerin bulunduğu kamplara gıda ve insani yardım malzemesi temini amacıyla bölgede bulunan TİKA yetkilileri, Çad’ın başkenti Encemine’deki Felix Eboue Lisesi Müdürlüğüne 60 KvA gücünde bir jeneratör temin etti. Çad’ın önde gelen yöneticilerinin mezun olduğu ve 1975 yılında inşa edilen Felix Eboue Lisesi’nde 9 bin öğrenci eğitim görüyor.

TİKA tarafından temin edilen jeneratör düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, Türkiye Encemine Büyükelçisi Ahmet Kavas, Encemine Belediye Başkanı Ali Haroun, Türkiye’nin Çad’daki Fahri Konsolosu, Okul yönetici ve öğretmenleri katıldı.
Okul bahçesinde bulunan su deposuna su temininde kullanılacak olan jeneratörün teslim töreninde açıklamalarda bulunan okul yetkilileri, TİKA tarafından yapılan söz konusu desteğin okuldaki su sorununu çözeceğini belirterek desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Encemine Belediye Başkanı Haroun ise, TİKA’nın Çad’da hayata geçirdiği projelerden ve özellikle Felix Eboue Lisesi öğrencilerinin temiz kullanma suyuna erişimlerini sağlayacak jeneratör hibesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Encemine Belediye Başkanı Haroun, desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, söz konusu işbirliğinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Sonraki Haber

Bangladeş'te Kurulacak 10 Sağlık Ocağı'nın Çalışmaları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından 2013 yılı içerisinde yapımına başlanan Dakka Bölgesi’nde 10 Adet Sağlık Ocağı İnşası Projesi’nin çalışmaları devam ediyor. TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde birçok alanda proje ve faaliyetlerine devam ediyor. Bu...