Haberler

17 Temmuz 2023

Cezayir’de 15 Temmuz Şehitleri İçin Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’de anma programı düzenlendi.

Cezayir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı yapıldı.

Türkiye'nin Cezayir Büyükelçiliği tarafından başkent Cezayir’de büyükelçilik kançılaryasında düzenlenen programda 15 Temmuz şehitleri anıldı.

İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa büyükelçilik mensupları, Cezayirli yetkililer, yabancı misyon temsilcileri, Cezayir’deki Türk iş insanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Program kapsamında, Anadolu Ajansı (AA) fotoğraflarından oluşan ve TİKA Cezayir Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz sergisi açıldı.

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Ümit Alpaslan Kılıç, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 7. yılı olduğunu belirterek, "Cezayirli dostlarımızla, buradaki vatandaşlarımızla ve diğer diplomatik misyon temsilcileriyle bir araya geldik." dedi.

Kılıç, 15 Temmuz’da Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve demokrasinin büyük bir badire atlattığına dikkati çekerek, "Bundan gerekli derslerin çıkarılması ve özellikle Fetullahçı terörün insanları bir daha aynı şekilde tehdit altına almaması için gerekli çalışmaları devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

Güney Afrika'da Şehitlerimiz Anısına, Hatıra Bahçesi Oluşturuldu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Güney Afrika Cumhuriyeti'nde şehitlerimiz anısına hatıra bahçesi oluşturuldu. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve AWQAFSA Derneği iş birliğinde ülkenin en büyük kenti Johannesburg'da 15...