Haberler

13 Ekim 2017

Cibuti’de 400 Bin Kişiye İlaç Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cibuti Cumhuriyeti’nde bulunan sığınmacıların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilaç yardımında bulundu.

Cibuti Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Djama Elmi Okieh’in Türkiye ziyareti sırasında TİKA Başkanı Serdar Çam ile yapmış olduğu görüşmede, Cibuti Cumhuriyeti’nin Somali, Eritre, Sudan ve Yemen’den gelen yaklaşık 400 bin sığınmacıya ev sahipliği yaptığını iletmişti. Cibuti Sağlık Bakanı Okieh, Birleşmiş Milletler ve diğer yardım kuruluşlarından bu konuda her hangi bir destek alamadıklarını dile getirerek hem sığınmacılara hem de bölgede yaşayan Cibuti halkının ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere ilaç desteğine ihtiyaç duyulduğunu ekledi.

Cibuti Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Cibuti’deki yaklaşık 400 bin sığınmacının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1 konteyner ilaç Cibuti Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi. Cibuti Sağlık Bakanlığı İlaç ve Ecza Deposunda düzenlenen teslim törenine Cibuti Sağlık Bakanı Genel Sekreteri, İlaç ve Ecza Müdürlüğü yetkilileri, T.C Cibuti Büyükelçisi Sadi Altınok ile TİKA Cibuti Koordinatörlüğü yetkilileri katıldı. Cibuti Sağlık Bakanlığı yetkilileri yapmış olduğu açıklamalarda, Türkiye Cumhuriyetinin, TİKA aracıyğıyla Cibuti sağlık sektörüne yönelik önemli katkı ve desteklerinden dolayı Cibuti halkı adına teşekkürlerini ifade ettiler. 

Sonraki Haber

Lübnan’da Minye Devlet Hastanesine Jeneratör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), elektrik kesintilerinin sık yaşandığı Lübnan'da Minye Devlet Hastanesi’ne jeneratör desteğinde bulundu. Lübnan'da uzun süreli elektrik kesintileri, günlük hayatın başlıca sıkıntıları arasında yer alıyor. Başkent Beyrut'un merkezi dâhil birçok...