Haberler

24 Temmuz 2015

Cibuti’de Çevre Temizliğine Önemli Katkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Çevre Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında 6 adet çöp kamyonu ve 500 adet çöp konteyneri Cibuti İçişleri Bakanlığı’na düzenlenen törenle teslim edildi.

TİKA, Cibuti’de gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Cibuti’de önemli projelere imza atan TİKA tarafından Çevre Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında 6 adet çöp kamyonu ve 500 adet çöp konteyneri Cibuti İçişleri Bakanlığı’na düzenlenen törenle teslim edildi.

Cibuti’de halk sağlığı, çevre kirliliği ve katı atıkla mücadelenin hedeflendiği proje, bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Geniş katılımın olduğu törene Türkiye Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz, Cibuti İçişleri Bakanı Hassan Omar Mohamed, TİKA Cibuti Program Koordinatörlüğü yetkilileri, Cibuti İçişleri Bakanlığı bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Teslim töreninde açıklamalarda bulunan Türkiye Cibuti Büyükelçisi Yavuz, söz konusu projenin hayata geçmesinde büyük katkısı olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Cibuti halkına selamlar getirdiğini, Cibuti’nin ekolojik dengesinin korunması, halk sağlığı ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için bu projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Cibuti  İçişleri Bakanı Hassan Omar Mohamed gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye ile Cibuti arasındaki güçlü ilişkilere vurgu yaparak, “Uzun yıllar sonra Türk dostlarımızın Cibuti’ye gelmesinden memnuniyet duymaktayız” dedi. Cibuti  İçişleri Bakanı Hassan Omar Mohamed, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, projede emeği geçen herkese ve Türkiye halkına şükranlarını sunduğunu belirtti.

Afrika’da önemli projelerin mimarı olan TİKA’nın, Cibuti’de katı atık yönetimi başta olmak üzere sağlık, restorasyon, altyapı, teknik işbirliği gibi alanlarda çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Sonraki Haber

Karadağ’da Ostros Emniyet Merkezine Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’ın güneyinde bulunan Ostros Emniyet Merkezi’nin tadilat ve donanımı gerçekleştirilerek hizmete açıldı. TİKA, Karadağ’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Karadağ’da önemli projelere imza...