Haberler

28 Haziran 2016

Cibuti’de Sivil Havacılık Alanında İşbirliği

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türk Hava Yolları ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) işbirliğinde Cibuti Sivil Havacılık çalışanlarına Ankara’da kapasite geliştirme eğitimi verildi.

Doğu Afrika’nın önemli limanlarından biri olan Cibuti’de ticaret hacminin geliştirilmesi, deniz ve demiryolunun havayolu ile bağlanabilmesi için havacılık alanında bilgi ve tecrübe paylaşımına ihtiyaç duyulmaktaydı.  TİKA, THY ve SHGM işbirliğinde Cibuti Sivil Havacılık kontrolörlerinde oluşan heyete teorik ve pratik düzeyde yerli ve yabancı hava araçlarının güvenliği, uçuş ekiplerinin lisanslandırılması, güvenlik yönetimi, havalimanı sertifikasyonu gibi alanlarda Ankara’da eğitim verildi. Pratik eğitimin Ankara Esenboğa’da verildiği eğitimden oldukça memnun olduklarını dile getiren katılımcılar Cibuti kurum ve kuruluşlarına sağlamış olduğu teknik destek ile kapasite geliştirme eğitimlerinden dolayı Türk Halkına ve devletine teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Lübnan'daki Mardinlilere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan dolayısıyla Lübnan'da yaşayan 800 aileye gıda yardımında bulundu. TİKA, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşayan Mardin asıllı 800 aileye ramazan ayı dolayısıyla gıda kolisi dağıttı. Mardinlilerin yaşadığı iki semtte...