Haberler

16 Temmuz 2019

Demokrasi Zaferi'ne Kosova’da Sahip Çıkıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve KOMEK Konya Meslek Edindirme Kursları’nın işbirliğinde düzenlenen kursların ürünleri ve Anadolu Ajansı fotoğraf sergisi açıldı.

Gençlik Merkezi’nde açılan ve yoğun ilgi gören sergide, Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Şinasi Güçlü, TİKA Kosova Koordinatörü Hasan Burak Ceran, Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker, Maarif Vakfı Kosova Müdürü Mesut Özabaysar ve kurum ile kuruluş ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Sergide Yunus Emre Enstitüsünde gerçekleştirilen Ebru Kursu ile Gerçek K.S.S.Derneğinde gerçekleştirilen Ahşap Boyama, Kurdele Nakış ve Takı Tasarımı ürünleri sergilendi.

Sergide konuşan Priştine Gerçek Kültür Sanat Derneği Başkanı Yıldıray Bayram, 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nde   yaşanan  başarısız bir darbe girişiminden sonra her yıl bu menfur günü bu şekilde andıklarını  ve unutturmamaya çalıştıklarını belirterek “ Bu sadece 1 güne sığdırılmaması gereken yılın 365 günü sürecek olan bir hazin olaydır” dedi.

Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker de yaptığı konuşmada Üçüncü seneyi devriyesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü faaliyetleri 15 Temmuz 2016’daki hain FETÖ’cü kalkışmanın karşısında canı pahasına hürriyetine sahip çıkan milletimizin zaferinin sembolü olduğunu ifade etti.

Program çerçevesinde sergide ürünleri teşhir edilen takı, takı tasarımı, kurdele nakış, ahşap boyama ve ebru kurslarını tamamlayan  kursiyerlere sertifikaları  verildi.

Sergide ayrıca Anadolu Ajansının (AA) darbe girişimi gecesine ait fotoğrafları sergilenerek Türk halkının demokrasiyi ve ülkesini korumak için verdiği mücadele sergilendi.

Başta 15 Temmuz olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmetle, gazilerimiz minnetle anıldı.

Sonraki Haber

Afganistan'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma töreni yapıldı. Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği ve Türk kurumlarının eş güdümüyle Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) Sürekli Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen tören, Kuran-ı Kerim...