Haberler

14 Mayıs 2015

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kudüs'te TİKA İftarına Katılacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,  yarın gece idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla Kudüs'e gitti.   Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Kudüs’te düzenlediği iftara da katılacak olan Mehmet Görmez Kudüs’ün dini temsilcileriyle de bir araya gelecek.

Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanı Şeyh Yusuf Edais’in resmi daveti üzerine bugün Filistin’e giden Görmez, akşam namazını Mescid-i Aksa’da kılacak.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) bugün Kudüs’te düzenleyeceği iftar programına da katılacak olan Görmez, ziyaretinin ikinci gününde Kudüs dini temsilcileriyle buluşmasının ardından Cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılacak.

Görmez, Abbas ile görüşecek

Miraç Kandili'ni Kudüs’te idrak edecek olan Görmez, el-Halil kentine geçerek çeşitli sosyal programlara katılacak. Burada Müslümanlarla bir araya gelecek olan Görmez, Filistin Din İşleri Ve Evkaf Bakanı ile gerçekleştireceği ikili görüşmenin ardından Beytullahim’e hareket edecek.

Doğu Kudüs’e de geçecek olan Görmez'in Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile de görüşmesi bekleniyor.

KAYNAK: AA ANADOLU AJANSI

 

 

Sonraki Haber

Kosova Türklerinin En Köklü Derneği TİKA’yla Yeni Yüzüne Kavuştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen kapsamlı tadilat ve tefrişat çalışmaları neticesinde, Balkanlar'da Türkçenin, Türk kültürü ve sanatının yıkılmaz hisarı olan Doğru Yol Türk Kültür Derneği yeni ofisine kavuştu. 1951 yılında kurulan...